FİRMAMIZ

Birlik Gümrük Müşavirliği, 07.08.2002 tarihinde kurulmuştur. Merkezi İzmir'de faaliyet gösteren firmamız, yurdun büyük bir bölümündeki irtibat büroları ile (İstanbul, Ankara, Mersin, Bursa, Gaziantep, Afyon, Uşak, Manisa) Avrupa Birliği normlarının öngördüğü 4458 sayılı Gümrük Kanunu'na göre kurulmuştur.

Şirketimiz deneyimli personeli ile ithalat, ihracat ve transit işlemleri ile ilgili her türlü gümrükleme hizmeti sunmaktadır.

Gümrük Mevzuatı'nın uygulanmasında ithal ve ihracı yapılacak mallara dair; Ankara'da, Devlet Planlama Teşkilatı, Dış Ticaret ve Gümrük Müsteşarlıkları'nın yetkisinde bulunan;

  • 1 Fizibilite raporu
  • 2 Yatırım teşvik belgeleri alınması ve kapatılması
  • 3 Dahilde işleme izin belgeleri alınması
  • 4 Bedelli ve bedelsiz geçici kabul belgeleri almak
  • 5 Kota ve gözetime tabi mallar için “İthal Lisansı ve Gözetim Belgesi”
  • 6 İthalat Tebliği hükümlerine istinaden “İthalat Uygunluk Yazıları”
  • 7 Malların teslim sürecini en aza indirme amacına yönelik hava kargo ve kara nakliyat hizmetleri de dahil olmak üzere, gümrük işlemlerine hız kazandırmak ilkesi ile, belgeli işlemlerin hazırlanması ve sonuçlandırması.
  • 8 KOBİ Kredileri gibi işlerle birlikte diğer bakanlıkların yetkisinde bulunan ithalde ön müsaade ve kontrol Belgesi temini konularının mahallinde gerçekleştirilmesi.

Ayrıca, geçici ithalatta düzenlenen ve finansman konusunda önem taşıyan “teminatların çözülmesi” işlemleri büyük bir hassasiyetle yerine getirilmektedir. Uzmanlığımızın güvencesini, zamanında ve en iyi şekilde değerlendirerek siz sayın müşterilerimizle paylaşmaktan onur duyacağız.

offer-image
İHRAÇAT

İHRAÇAT

İhracat departmanımız, destek birimlerimizle (kurye departmanı, nakliye departmanı ) entegre biçiminde hizmet vermektedir.

İthalat

İthalat

İthalat departmanımız, destek birimlerimizle (kurye departmanı, mevzuat departmanı, teminat çözümü ve teşvik takip departmanı) entegre biçimde hizmet vermektedir.

NAKLİYE

NAKLİYE

Birlik Gümrük firmamızın sahip olduğu güvenilir ve profesyonel network kapasitesi verimli şekilde hizmet vermekteyiz.

Antrepo

Antrepo

Standartlarında müşteri odaklılığını esas alan Birlik Gümrük tedarik zincirinin son halkası olan antrepo faaliyetlerini de bünyesine katarak sektörde fark yaratmaya devam etmektedir.

TELEFONLARIMIZ 0232 464 68 38 - 0232 464 68 95
0232 464 66 26

E-MAIL info@birlikgumruk.com.tr